Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
04-03-2014 00:00:00

Dr. İsrafil Kışla ve Kadir Topbaş Artvin’de Açılışlar Yaptı

Kürsüye ilk çıkan AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, eski Adalet ve Kalkınma Partisi binasını göstererek 2001 tarihinde Ak Parti kurulduğundan bu güne kadar, nice üzüntülere nice sevinçlere, nice heyecanlara nice coşkulara, nice hatıralara mekanlık yapmış bir yer. Her birinizin orada çok güzel hatıraları var. Fakat nasıl Artvin her şeyin en güzeline layıksa sizler için var olan sizlere hizmet etmek için var olan AK Parti’de elbette, güzel bir hizmet binasına layıktır” dedi.

Balta konuşmasının devamında, “belki bizim kendi imkanlarımızla böyle bir hizmet binasına kavuşmamız mümkün değildi ama yine bizim hemşerimiz bizim sahibimiz Mimar Dr. Kadir Topbaş onun destekleriyle onun himayeleriyle Artvin AK Parti yeni binaya kavuştu. Bunun içinde Sayın başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Yeni hizmet binamızın Artvin’in güzel günleri için AK Partili bir belediyeciliğinde öncüsü olması dileğiyle hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Ardından ise kürsüye AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla çıktı. Kışla konuşmasında, “Artvin’de doğup büyüyen bizler için Artvin çok çok önemli. Burada şu anda hazır bulunan sizler Artvin’i sizlerle beraber çok güzel günler bekliyor. Artvin’de bir değişim bekliyoruz. Bu değişimin mimarları sizler olacaksınız. Artvin sizin içinde gurbetteki Artvinliler içinde çok çok önemli. Gerçekten Artvin’e sevdalı insanlar Artvin’e hizmet etme aşkıyla sevdalı insanlarla Artvin’i buluşturmanız lazım. İşte o Artvin sevdalısı Artvin’e hizmetle dolu yüreği, insan sevgisiyle dolu bir başkan adayını Mehmet Kocatepe’yi sizlere emanet etti. Kadir ağabey bu güne kadar Artvin iline ve ilçelerine gerçekten ellinden gelen hizmeti ve desteği verdi. o bakımdan sizlerden bir istirhamı var 30 Mart akşamına kadar gece gündüz el birliğiyle, Gençlik Kolları Olarak, Kadın Kolları Olarak, diğer partililer olarak kapı kapı dolaşarak inşallah AK Parti belediyeciliğiyle sizleri tanıştırmamız Artvin’i buluşturmamız lazım. Artvin için önemli, bizler için önemli, Artvin’in geleceği için önemli eğer burada güzel belediyecilik güzel hizmetler yapmak istiyorsak. AK Parti’yle inşallah 30 Mart akşamında, Artvin’i buluşturmamız lazım bu sizin eseriniz olacak. Bu tarihi siz yazacaksınız buna inanıyorum. Bu heyecandan, bu coşkudan, bu gayretlerinizden biz buna inandık ve inşallah da 30 Mart akşamı hep beraber bayram yapmaya hazırız.

Artvin on yılda onbeş yılda çok şey kaybetti. Bu beş yılda bile çok şey kazandığını ve belediyecilik açısından Artık su problemi olmayan çöp problemi olmayan, ulaşım problemi olmayan, birçok problemleri halledilmiş ve huzur içerisinde yaşayanların mutlu olduğu, sağlıkla, eğitimle, turizmde inşallah Artvin’i örnek bir kent yapmanın sözünü veriyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle 30 Mart akşamı bayramda buluşmak üzere hepinize en kalbi muhabbetlerle saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ise, “Artvin’imizde gezmedik sokak, görmedik sıkıntı, sıkmadık el bırakmadık, bırakmayacağız. Mahallelerimizin sadece adlarını değil içlerini de biliyoruz dertlerinizi de biliyoruz. Korzul’da kim nasıl bir sıkıntı çekiyor. Şimdi oradan geliyorum Haypet’deki yolları da biliyorum, İskebe’de ki çöpü de biliyoruz. Biz kimseyi kötüleyerek siyaset yapmadık yapmayacağız.

Sevgili dostlarım kaldı 26 gün, artık vites arttırmak zamanıdır diyorum. Gezdiğimiz bütün mahallelerde her siyasi partiden her görüşten kardeşlerimizle kucaklaşıyoruz. Artvin’de siyaset hizmettir, hizmeti karalamak bizim işimiz değil. Sevgili Artvinliler biz bütün belediye başkan adaylarının tek dertleri var, size daha güzel hizmeti ben vereceğim diyoruz doğru mu? Hiç kimse ben Artvin’e belediye başkan adayı olayımda bunlara zarar vereyim de arkasından kötü söyleyeyim de seçmesinler demez ama, en nihayeti bu bir imkan meselesi bu bir vizyon meselesi. Bu bir hukuk meselesi bu bir güç meselesi 15 yıllık bürokrasi hayatımızda hangi daireden iş nasıl yapılır? nasıl çözülür? Bunun stajını da yaptım, ustalığını da yaptık. Birikimde bizde. Arkamızda efsaneleşmiş AK Parti belediyeciliğinin mimarı, başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. O bir belediye başkanı, Türkiye belediyeciliği İstanbul’da ondan gördü şimdi yine bizim hemşerimiz Sayın Kadir Topbaş’la da efsane devam ediyor devam edecek. İşte sevgili kardeşlerim bizim arkamızda öyle bir efsane belediyecilikten gelen AK Parti hükümeti var. Genel yönetimlerdeki Artvin’imize yatırımları kim inkar edebilir. Bu gün şurada otursak saymaya başlasak inanın akşama kadar isimlerini sayamayız” dedi.

Kocatepe Artvin’e Genel Müdür Yardımcılığı dönemlide yaptığı yatırımları anlatarak, “Bu şehirde bir spor turizm patlaması yapacaksak, alt yapı için 8 tane salonun kompleks halinde olduğu, sporcu fabrikasını Gençlik Spor Bakanlığında yatırıma aldırdık buda hayırlı olsun” müjdesini de verdi.

Artvin hizmet sektörüyle kalkınacak dünya bankası olacak inşallah. Bizim projelerimizle Artvin’e göç geri gelecek. Bu duygularla yeni hizmet binamızın yeni hizmetlere daha büyük hizmetlere daha büyük dualara vesile olmasını diliyorum saygılar sunuyorum” dedi.

Her Daim Her Yerde Artvinli Olmaktan Gurur Duymaktayım

Kürsüye son olarak ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,” Her daim her yerde Artvinli olmaktan gurur duymaktayım ve bunu her yerde ifade ediyorum. İlk nefesimi bu topraklarda almışım. Artvinli insanların çalışkanlığı, başarısı ve adam gibi adam oluşu dünyada konuşuluyor. Türkiye bunu gayet iyi biliyor.

Bir mimar, bir şehir bilimcisi olarak bu toprakların bir insanı olarak konuşuyorum. Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Ancak Artvin çok farklı bir noktaya gelebilirdi. Yeşil Artvin’in güzellikleri dünyaya haykırabilirdi.

10 yıldan beri görevdeyim. 60 milyarlık yatırım yaptık. Özel bir kaynak gelmedi ama adam yönetimi, zaman yönetimi ve para yönetimindeki başarımız bizi buralara getirdi.

İstanbul şu anda dünyanın izlediği, gıpta ettiği gelişen bir kent oldu. Dünyaya adeta meydan okuyan bir kent ortaya çıkartıyoruz. Sizlerinde gurur duyduğu bir insan olarak bu yönetimi üstlenmiş olmaktan gurur duyuyorum.

İl Başkanlığı Yeni Hizmet Binasının açılışına söz verdiğim için geldim. Bir gün bile olsa geldik. Daha önce Sayın Mehmet Kocatepe kardeşimizi sizlere takdim ederken, kendisinin akrabam olduğunu söylemiştim. Çalışkanlığını biliyorum, inşallah Kocatepe’ye Artvinliler Belediye Başkanlığını layık görürse bizlerde her daim yanında olarak, Artvin’in çehresini değiştireceğiz.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin teknik ekiplerini Artvin’e göndererek bazı incelemeler yaptırdık. Burada yaptıkları teknik çalışmaları ve olabilecek çalışmaları bizlere anlattılar. İnşallah 30 Mart sonrası bir farklı Artvin hareketi başlayacak. Yani 30 Mart tarihini Artvin için bir kader günü, bir yeni sayfa, bir devrim noktası, bir milat olarak görüyoruz.

Yerel yönetimler yarı sivil toplum örgütleridir. Siyasette evet adaylar bellidir ama seçim sonrası herkese eşit mesafede hizmet üretirler. Halka rağmen adım atamazlar. Yani şunu demek istiyorum yerel yönetim biraz kişisel menfaat, şehir menfaati ve ilçe menfaati ön plandadır. Siyasi düşünceler, ideolojik kavramlar yerel yönetimde uzak kalmaması gerekir ki doğru hizmet alalım. Burada bu zamana kadar görev yapmış olan arkadaşlarımız ve hemşerilerimiz var. Sağ olsunlar ama yeni bir heyecanın, yeni bir anlayışın, yeni bir yönetimin gelebilmesi için Artvinli halkımızın bunu da istemesi gerekiyor.

Bir Bardak Çöp Suyu, 40 Ton Suyu Kirletecek Güçtedir

Sayın Başbakanımızdan önce hava kirliliği had safhada, çöp yığınlarından geçilmeyen İstanbul vardı. Ama bugün İstanbul’da günde 15 bin ton çöp toplanıyor. Newyork’tan daha temiz bir İstanbul deniliyor. Avusturya ülkesinin günlük çöpü kadar çöp. Ama İstanbul’da çöpten çıkan metan gazından 200 bin insanın elektriğini üretiyoruz. Şimdi gelirken Çoruh Vadisini gördüm, çöpler yanıyor, duman çıkıyor. Vahşi depolama yapılıyor ve Çoruh Nehri Vadisine atıyorsunuz. Onun sızdırdığı su, kola renginde bir bardak çöp suyu, 40 ton suyu kirletecek güçtedir. Orada duman çıkıyor, yanıyor. Oraya birkaç baca koyup o gazı alınsa elektik üretilir. Bakın bu kadar basit bir şey söylüyorum. Öyle çöpleri yamaçtan aşağı boşaltmak olmaz. Bu doğayı kirletmek demektir. Bu geleceği karatmak demektir.

Belediye Başkanı bir işadamı gibi düşünmek zorundadır. Kentin menfaatini, kentin geleceğini, kentin istihdamını, iş imkanını düşünmek zorundadır.

Artvin için benimde düşündüğüm bir projem var. İnşallah bunu daha sonra açıklayacağım. Kafkasör’de boğa güreşleri yapılıyor arkasından orada yılda en az 100 gün ne organizasyonlar gerçekleştirilebilir, neler olabilir onlarla ilgili çalışmalarımız var. Bu ne demektir Artvin’e dışarıdan daha çok insan gelmesi, turizminin gelişmesi, hizmet sektörünün gelişmesi ve istihdam oluşmasıdır. Değerli kardeşlerim şunu açık söylüyorum, İstanbul’da yaşıyorum ama her daim gözüm kulağım Artvin’dedir.

İnşallah yeni dönemde yani 30 Mart tarihinden sonra Artvin’de yatırımlar dönemi başlayacak. Özellikle alt yapı başta olmak üzere ve diğer imkanlar ne gerekiyorsa her daim başkanın yanındayım. Biraz önce sordum Artvin Merkez’in nüfusu kaçtır diye yaklaşık 25 bin civarında dediler. İstanbul’un bir küçük mahallesi kadar, dokunsan havaya kalkar.

Onun için diyorum ki seçim değerlendirmesi yaparken siyasi taraftarlıkları bir tarafa bırakıp Artvin’in geleceğini kurgulayalım. Bunun için Artvin’de, merkezde ve ilçelerinde bir dönüm yaşansın. Bakın şu anda Artvin’de yerel yönetimde hizmet veren 2 ilçe var. Biri Yusufeli diğeri ise Arhavi Belediyesidir. Neydi ne oldular aradaki fark gidilince görülüyor.

Artvin’e her geldiğimde Artvin Belediye Başkanımızı ziyarete gittim. Kendisi bize nezaket gösterir İstanbul’a geldiğinde bizleri ziyaret eder. O ayrı bir şey ama hizmet, işi, gelecek kader değil bunlar. İstanbul ortada, Türkiye ortada diyorum ki Artvin’den şöyle bir mimar gözüyle baktığımda nelerin değişebileceğini görüyorum. Bir dokunuşta çok şey değişir. Aş, iş, imkan olur. Ve göç verme ihtiyacı duymaz. Bunun gayretini gösterebiliriz. Onun için sizlerden ricamız 30 Mart günü sandığa giderken, değerlendirme yaparken, kim ne söyledi, söyledikleri ne kadar doğrudur, bugüne kadar ne hizmet verdi değerlendirin kararınızı böyle veriniz. Eğer Mehmet Kocatepe gelirde eğer iş yapmazsa bize de bir daha geldiğimizde “Başkan söylediğin ne oldu diyebilirsiniz” ama biz sözümüzü yerde bırakmadık. Sözü namus bildik.” dedi.

Konuşmalarının tamamlanmasının ardından İl başkanı Erkan Balta, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a kültür ve medeniyetimize ait olduğunu ifade ettiği bir koreografi hediye etti. Ardından Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ise, İstanbul siluetinin bulunduğu bir çerçeve takdim etti.

Ardından AK Parti yeni il binasının ve seçim bürosunun açılışları gerçekleştirildi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.